Rolety i żaluzje jako element dekoracyjny


Idealnym dopełnieniem aranżacji każdego wnętrza są rolety i żaluzje.
Zdobią one nie tylko okno, ale dodają wyrafinowania i smaku każdemu pomieszczeniu, w którym się znajdą. Bez względu na to czy jest to salon, pokój dziecięcy, kuchnia czy też łazienka.
Oczywiście najważniejszą funkcją zarówno pierwszych, jak i drugich jest ochrona przed promieniami słonecznymi, jak również zabezpieczenie przed potencjalnymi podglądaczami oraz zapewnienie intymności, jednakże to podstawowe ich zadanie schodzi na dalszy plan, dając im pierwszeństwo, jako designerski element ozdobny.
Na rynku mamy ogromny wybór rolet i żaluzji. Te ostatnie, pomału jednak są wypierane przez rolety do okien dachowych poznań i nimi zastępowane ze względu na mnogość modeli i przeogromną kolorystykę. Mamy więc spore pole do popisu i możemy wybierać, przebierać do woli, tworząc niezapomniane wrażenia wizualne.
Najlepiej prezentują się modele rolet rzymskich, weneckich, plisowanych, czy też najbardziej popularnych typu dzień – noc. Wybierając jeden z powyższych modeli możemy zrezygnować z dotychczasowych ozdób naszych okien tj. firan, gdyż odpowiednio dobrane będą stanowiły same w sobie idealny wystrój nie tylko okna , ale i całego wnętrza,
Do tego dużym plusem będzie ich trwałość oraz niekłopotliwe czyszczenie.